Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Gjatë ditës së nesërme moti do të jetë me vranësira dhe i acarta. Në pjesën perëndimore të vendit do të jetë vranët,
ndërsa gjatë natës do të ketë kushte për reshje të borës.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga -13 deri-4 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të jetë nga -7 deri tre gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me periudha të diellit dhe me erë në drejtim veri-perëndimor. Gjatë natës pritet të ketë reshje të vogla të borës ndërsa temperatura maksimale do të arrijë 0 gradë celsius./Telegrafi/

 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *