Personi i ndaluar nga Berova, tentoi t’i marrë babait të tij 10,000 euro

Më 15.01.2021, oficerët e policisë nga Departamenti i Punëve të Brendshme në Berovë arrestuan MP (29) nga fshati Budinarci, Berovë, për shkak të ekzistencës së bazave të dyshimit se ai kishte kryer krimin e “zhvatjes”. Ai në mënyrë arbitrare shpiku dhe falsifikoi rrëmbimin e tij të pretenduar dje, të cilin ai tha se e bëri për arsye financiare. Gjegjësisht, babai i tij PD (57) raportoi dje rreth orës 6 në Zyrën e Jashtme për Çështje Penale në Berovë se ai kishte marrë një mesazh me tekst nga telefoni i djalit të tij, duke kërkuar zhvatje prej 10,000 eurosh për të liruar djalin e tij.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Personi i ndaluar nga Berova, tentoi t’i marrë babait të tij 10,000 euro

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *