VMRO-DPMNE procedurë për mbledhjen e nënshkrimeve për anulimin e Ligjit për Regjistrimin

VMRO-DPMNE po përgatitet të mbledh nënshkrime për anulimin e Ligjit të Regjistrimit. Nënshkrimet do të mblidhen përmes zyrave rajonale të Ministrisë së Drejtësisë menjëherë pas botimit të ligjit në Gazetën Zyrtare. Një peticion elektronik është në proces për të rritur ndërgjegjësimin e qeverisë në lidhje me pasojat e operacionit më të madh statistikor. Ata akuzojnë për një regjistrim të rremë që do të jetë rezultat i negociatave politike të LSDM-së dhe BDI-së. Social Demokratët i bënë thirrje VMRO-DPMNE të ndalojë bllokadat e paarsyeshme, duke u thënë atyre të mos kenë frikë sepse regjistrimi do të ishte i suksesshëm. telma/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *