Zhak Shiraku, ish presidenti i Frances, eshte denuar pas 30 viteve per hajnite qe i kishte ba ne kohen sa ishte Kryetar e Bashkise te Parisit!!!

Reagim foshnjor i PDK-se ndaje reagimit shterpe te Albin Kurtit në lidhje me reagimin e tij për vërshimet shkruan Zeka.

Albin Kurti ka folur per vershimet. E tha “qe ato kane nxjerrure ne pah deshtimet 20 vjeçare”! Albini e sheh vetem zi e terr te kaluaren 20-vjeçare te ketije vendi.

Pjesa ku Albini kishte te drejte, eshte deklarata e tije per hapjen e hetimeve per çdo gje.

Reagimi i zedhenesit te PDK-se ishte kunder vizites te Vjosa Osmanit ne Bruksel, te cilen e quan “te panevojshme”, si dhe deklarates te Albin Kurtit.

E para, sipas mendimit tim, kjo vizite eshte shume e nevojshme, dhe e dyta, Albini nuk ka shtru asfalt si pete laknori. Ma mire eshte per PDK-ne me thane: Po, e mbeshtesim deklaraten e Albin Kurtit per hapjen e hetimeve ndaje procesit te privatizimit, te shpronsimeve, te çdo tenderi, edhe kush ka vjedhe e keqeperdor, duhet me i llogarite dyerte e burgut.

Kjo deklarate i shkon per shtati nje partie e cila eshte per reforma, dhe qe vertete don me luftu korrupcionin dhe krimin e organizuar…!!!

Zhak Shiraku, ish presidenti i Frances, eshte denuar pas 30 viteve per hajnite qe i kishte ba ne kohen sa ishte Kryetar e Bashkise te Parisit!!!

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

378 thoughts on “Zhak Shiraku, ish presidenti i Frances, eshte denuar pas 30 viteve per hajnite qe i kishte ba ne kohen sa ishte Kryetar e Bashkise te Parisit!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *