6 viktima dhe 190 të infektuar me Kovid-19 njofton MSH

Në 24 orët e fundit, 190 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar nga gjithsej 1530 teste, sipas informacionit të fundit nga Ministria e Shëndetësisë. Shumica e tyre – 71 janë nga Shkupi, 19 nga Kumanova, 12 nga Prilep, 11 nga Struga, 8 secili nga Kërçova, Kavadarci dhe Negotina, 7 nga Resnja, 6 nga Tetova, etj Në kushte spitalore, vdiqën 6 persona: 4 pacientë nga Shkupi të moshës 44, 60, 74 dhe 86 vjeç, një nga Kumanova në 72 vjeç dhe një pacient nga Gostivari në moshën 64 vjeç. Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 2009 pacientë të rikuperuar. Shumica e tyre janë nga Shkupi – 1356
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *