“Arrestimi i Alexei Navalny në aeroportin rus, BE kërkon lirimin e tij

“Arrestimi i Alexei Navalny pas mbërritjes së tij në Moskë është i papranueshëm. Unë i nxis autoritetet ruse ta lirojnë menjëherë. “, Tha Michelle në një mesazh në Twitter. Navalny u arrestua sonte në Aeroportin Sheremetyevo të Moskës dhe do të qëndrojë në paraburgim të paktën deri më 29 janar, kur është caktuar një seancë gjyqësore. Kërkesat për sanksione kundër Rusisë mbi arrestimin e Navalny u bënë nga vendet anëtare të BE Letonia, Lituania dhe Estonia. Michelle: Lironi menjëherë Navalny Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel sonte u dërgoi një mesazh autoriteteve ruse për lirimin e menjëhershëm të liderit të opozitës Alexei Navalny, i cili u arrestua pasi mbërriti në Moskë nga Berlini.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

478 thoughts on ““Arrestimi i Alexei Navalny në aeroportin rus, BE kërkon lirimin e tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *