Mbi 95 milionë persona të prekur me COVID në gjithë botën

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar 95.007.057 raste me COVID-19, i cili për herë të parë u shfaq në Wuhan të Kinës dhe më pas u përhap në gjithë botën.

Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në SHBA, me gjithsej 24.306.043 raste deri më tani.

Ky vend ndiqet nga India me 10.558.710 raste, Brazili me 8.456.705, Rusia 3.568.209, Britania e Madhe me 3.357.361, Franca 2.894.347, Turqia me 2.380.665, Italia me 2.368.733, Spanja me 2.252.164, Gjermania me 2.038.645, Kolumbia 1.891.034, Argjentina 1.791.979, Meksika 1.630.258, Polonia me 1.429.612, Afrika e Jugut me 1.325.659, Irani me 1.324.395, Ukraina me 1.154.692 dhe Peruja me 1.060.567 raste.

Në mbarë botën, deri më tani për shkak të COVID-19 kanë humbur jetën 2.032.106 njerëz ndërsa 67.826.998 persona janë shëruar duke e mposhtur virusin.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Mbi 95 milionë persona të prekur me COVID në gjithë botën

  • 10/21/2021 at 08:36
    Permalink

    788212 56275Wonderful beat ! I wish to apprentice even though you amend your web site, how could i subscribe for a weblog internet site? The account aided me a acceptable deal. I had been slightly bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea 836194

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *