Arrestohet dhe depërtohet nga Maqedonia shitësi i drogës

Policia mbrëmë ka arrestuar dhe më pas dëbuar një shitës droge nga Turqia i cili një kohë më të gjatë vepronte në vendin tonë. Raportohet se prezenca e tij në vendin tonë kishte lidhje me shitës lokal të drogës por dhe politikanë.

Nga MPB-ja konfirmojnë rastin.

“Më 18.01.2021 zyrtarë policorë nga Biroja për Siguri Publike kanë arrestuar R.S.P. 49 vjeçar, i cili ka qëndruar në vendin tonë, ndërkohë që ka shkelur rregullat për qëndrim të shkurtër. Pas konstatimit për shkelje të afatit të qëndrimit, personi në fjalë është dëbuar nga territori i Republikës së Maqedonisë së Veriut”, thonë nga MPB-ja.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

49 thoughts on “Arrestohet dhe depërtohet nga Maqedonia shitësi i drogës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *