Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit dhe katër zyrtarë të tjerë, arsyeja punësimet partiake

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiç është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për punësime partiake. Urdhri për arrestimin e tij erdhi nga Prokuroria Themelore e Shtetit në Ulqin. Mediat e Malit të Zi bëjnë me dije se janë arrestuar edhe katër zyrtarë të tjerë të lartë, të cilët janë: Sead Osmanović, Sekretari i Sekretariatit për Financa të Komunës së Ulqinit dhe Shefi i Bordit Komunal të Partisë Demokratike të Socialistëve Ulqin. Mustafa Gorana, Sekretar i Sekretariatit për Shërbime Komunale dhe Mbrojtjen e Mjedisit; Saubih Mehmeti, Drejtor i Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit; Milazim Mustafa, Sekretar i Policisë Komunale dhe ish Kryetar i Asamblesë Komunale të Ulqinit.
Sipas Vijesti, përveç punësimeve partiake, ata akuzohen edhe për neglizhencë në punë. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit dhe katër zyrtarë të tjerë, arsyeja punësimet partiake

  • 11/12/2021 at 02:45
    Permalink

    777385 713642I used to be recommended this internet internet site by my cousin. Im no longer certain whether this put up is written by way of him as nobody else know such exact approximately my problem. Youre remarkable! Thank you! 250525

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *