Nis vaksinimi në Francë për personat mbi 75 vjeç

Ka nisur këtë mëngjes vaksinimi i përgjithshëm në 833 qendra ad hoc në Francë për personat mbi 75 vjeç. Jashtë shtëpive të pleqve janë 5 milionë njerëz dhe për 800 mijë personat që preken nga sëmundjet me rrezik të lartë. Që nga e enjtja, në disa departamente edhe këtë mëngjes është e pamundur të caktohet një takim për një datë më të afërt se disa javë. Vendet evropiane po vazhdojnë fushatën e tyre të vaksinimit në mënyrë të shpërndarë. Më pak se 500 000 njerëz janë vaksinuar kundër Covid-19 në Francë dhe më shumë se 3.8 milionë, në Mbretërinë e Bashkuar.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *