Rritje të derivateve të naftës në vend

Nafta dhe benzina po bëhen më të shtrenjta që nga sonte. Çmimet me pakicë të benzinës Eurosuper BS-95 dhe Eurodiesel rriten me 1,00 denarë, kështu që Eurosuper BS-95 është 63,00 denarë / litër, ndërsa çmimi i shitjes me pakicë të Eurodieselit është 54,50 denarë / litër. Çmimet me pakicë të benzinës Eurosuper BS-98 dhe vajit shtëpiak ekstra të lehtë u rritën me 1,50 denarë dhe çmimi i shitjes me pakicë të Eurosuper BS-98 ishte 65,00 denarë, ndërsa çmimi i shitjes me pakicë të vajit shtëpiak ekstra të lehtë ishte 54,50 denarë. / litër

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

36 thoughts on “Rritje të derivateve të naftës në vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *