Shilegov: Metro do të bëhet realitet, siguron transport të shpejtë

Këtë vet ka paralajmëruar i pari i qytetit, Petre Shilegov i cili shkruan:
”Ne nuk flemë 😉, Shkupi patjetër që do të ketë BRT – Bass Rapid Transit. Ai popullor i quajtur #BusMetro ka filluar të bëhet realitet këtë vit. Ekipet e Qytetit të Shkupit po punojnë tërë kohën në këtë ëndërr të kahershme të Shkupit !!! Me Bass Rapid Transit ne do të sigurojmë një itinerar që do të ndahet fizikisht nga pjesa tjetër e trafikut. Ky është një projekt i Qytetit të Shkupit, i cili financohet nga Qeveria, i cili siguron transport shumë më të shpejtë dhe më të sigurt, dhe kështu zvogëlon ndotjen e ajrit Metropoli i Shkupit !!! Shkupi një histori tjetër … # Shkupi #Hap pas hapi

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *