Snopçe: Jemi të interesuar në një koalicion me VMRO-DPMNE për zgjedhjet lokale

Deputeti nga Aleanca për Shqiptarët, Halil Snopce thotë se BDI luan në të dy anët si me VMRO-DPMNE ashtu edhe me LSDM. “Në Dibër, për shembull, VMRO-DPMNE dhe BDI gjithashtu votojnë për BDI. “Pasi ata janë në një koalicion me VMRO-DPMNE, dhe pastaj me LSDM”, tha Snopce në emisionin e debatit “Klik Plus në TV21. Ai thotë se Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa janë në disponimin e një koalicioni me VMRO-DPMNE. “Këtë herë ne si një koalicion Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa jemi të interesuar të kemi bashkëpunim me një parti maqedonase, pse jo me VMRO-DPMNE. “Është interes i përbashkët,” shtoi Snopçe në Click21 në TV21. Zgjedhjet lokale priten më vonë këtë vit. Në mbajtjen e fundit në vitin 2017, 45 komuna morën një kryetar në raundin e parë, ndërsa 35 në raundin e dytë. LSDM në të parën fitoi në 37 komuna dhe qytetin e Shkupit, VMRO-DPMNE në tre dhe BDI në dy. Në raundin e dytë, LSDM fitoi në 19 komuna, BDI në tetë, dhe VMRO-DPMNE në dy. Tre kryetarë komunash fituan AleancA për Shqiptarët. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Snopçe: Jemi të interesuar në një koalicion me VMRO-DPMNE për zgjedhjet lokale

 • 10/20/2021 at 08:53
  Permalink

  744101 876700You produced various great points there. I did a search on the topic and discovered many people will have exactly the same opinion together with your weblog. 847321

  Reply
 • 10/17/2021 at 13:28
  Permalink

  388928 808214I feel your suggestion would be valuable for me. I will let you know if its work for me too. Thank you for sharing this beautiful articles. thanks a whole lot 845642

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *