Ulet numri i të infektuarve me covid-19 por rastet e vdekjeve ende të larta në vend

Në 24 orët e fundit, u kryen 529 teste dhe 63 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në: -Shkup 42 -Kumanovo 3 -Tetovo 2 -Prilep 2 -Gostivar 1 -Stip 1 -Bitola 1 -Veles 2 -Oride 1 -Strumica 2 -Kavadarci 1 -Negotino 1 -Vinica 1 -Probishtip 2 -Krushevo 1 13 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi (69, 72, 77, 66 dhe 66), dy nga Velesi (66 dhe 80), tre nga Struga (74, 87 dhe 73), një pacient nga Kratova (52), një nga Krushevo (79) dhe një nga Demir Kapija (62). Pacientët vdiqën në spital. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 176 pacientë të kuruar nga: -Shkup 101 -Stip 7 -Bitola 4 -Orid 22 -Kavadarci 9 -Struga 4 -Kochani 4 -Negotino 5 -Dear 7 -Kriva Palanka 3 -Rishërimi 2 -Radovish 1 -Berovo 3 -Probishtip 2 -Demir Kapija 2 Deri më tani, një total prej 432,241 teste të Covid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i kojotave të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 88992, numri i pacientëve të rikuperuar është 73777, numri i vdekjeve është 2715 dhe numri i rasteve aktive është 12500.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Ulet numri i të infektuarve me covid-19 por rastet e vdekjeve ende të larta në vend

  • 12/22/2021 at 18:50
    Permalink

    382159 951390This really is a very good topic to talk about. Sometimes I fav stuff like this on Redit. I dont think this would be the very best to submit though. Ill take a look around your website though and submit something else. 891508

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *