11 viktima dhe 400 të infektuar me Covid-19 në RMV

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2327 teste, dhe 400 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në: Shkup-198, Kumanovë-28, Tetovë-16, Prilep-14, Gostivar-9, Stip-8, Manastir-7, Veles-14, Ohër-12, Strumica-7, Kavadarci-19, Struga-7, Kocani-5, Kërçovë-8, Gjevgjeli-1, Negotinë-2, Dibër-10, Resnjë-4, Kriva Pallanka -4, Radovish-3, Berovo-3, Delçevo-8, Probishtip-6, Makedonski Brod-2, Krushevo-2, Makedonska Kamenica-1, Demir Kapija-2. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 206 pacientë të shëruar nga: Shkup-146, Kumanovë-4, Tetovë-3, Prilep-1, Gostivar-5, Stip-2, Manastir-4, Veles-3, Strumicë-2, Kavadarci-1 , Kochani-12, Kërçovë-2, Gjevgjeli-1, Dibër-1, Radovish-13, Delçevë-1, Probishtip-3, Makedonska Kamenica-2. 11 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi (82, 63, 75, 74 dhe 53), një pacient nga Manastiri (66), Strumica (70), Kavadrci (55), një pacient nga Struga (77), një nga Kocani (71) dhe një nga Pehçevo (71). Pacientët vdiqën në spital.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “11 viktima dhe 400 të infektuar me Covid-19 në RMV

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *