Moti sot në vend

Moti në vend do të jetë me diell, veçanërisht në mëngjes ftohtë, në pjesët veriore me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare veriore e cila përgjatë Luginës së Vardarit do të jetë e përforcuar. Temperatura minimale do të sillet prej -14 deri në -4 gradë, derisa ajo maksimale nga -4 deri në 8 gradë. Në Shkup moti do të jetë me vranësira të vogla dhe me erë të lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -6 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 2 gradë Celsiusë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

91 thoughts on “Moti sot në vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *