Për instalimin e pajisjes në gaz ose metan, subvencionet deri në 18,000 denarë nga shteti

Të gjithë qytetarët të cilët do të blejnë dhe instalojnë një pajisje të gazit të lëngshëm të naftës (LPG), ose metan në automjete do të kenë mundësinë të marrin një rimbursim prej 50 përqind të kostos, por jo më shumë se 18,000 denarë. Kjo masë, e cila u zbatua në vitin 2019, dhe u kapërcye vitin e kaluar për shkak të krizës së koronës, do të vazhdojë këtë vit.Thirrja publike për këtë masë do të shpallet në tremujorin e tretë të këtij viti.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Për instalimin e pajisjes në gaz ose metan, subvencionet deri në 18,000 denarë nga shteti

  • 10/08/2021 at 06:23
    Permalink

    532674 571601I like this site its a master peace ! Glad I detected this on google . 392985

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *