Tajlandezja dënohet me 43 vjet burg për fyerje të mbretit

Një gjykatë tajlandeze dënoi sot një grua me mbi 43 vjet burg për fyerjen e mbretit, transmeton Anadolu. Gjykata penale fillimisht e dënoi gruan me 87 vjet burg, megjithatë, pas pranimit të fajit, dënimi i saj u përgjysmua në 43 vjet e gjashtë muaj, sipas të përditshmes lokale Bangkok Post. 60-vjeçarja Anchan Preelert, një ish-nëpunëse civile, u dënua për shpërndarjen e klipeve në rrjetet sociale ku fyhet monarkia. Në vitin 2015, ajo u arrestua për publikimin e 26 klipeve në YouTube dhe Facebook me zërin e një burri. Ky vendim gjyqësor vendosi një rekord të ri për ndëshkimet për shkeljen e ligjit për fyerjen e mbretit. Në vitin 2015, një person u dënua me 70 vjet për një vepër të ngjashme.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

13 thoughts on “Tajlandezja dënohet me 43 vjet burg për fyerje të mbretit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *