368 padi për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të kaluara (19/20.01.2021) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar gjithsejtë 368 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse si masë preventive për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Nga MPB-ja në vazhdimësi bëjnë thirrje për respektim të masave dhe protokolleve të miratuara nga Qeveria e të cilat kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “368 padi për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *