Javën e ardhshme do te vendoset nëse lokalet do të punojnë deri ora 23:00

Zëvendës Kryeministri për Çështjet Ekonomike Fatmir Bytyqi tha në konferencën e sotme për shtyp se javën e ardhshme do të vendoset nëse hotelierët do të lejohen të punojnë deri në orën 23:00. Nga nesër, sipas vendimit të Komisionit për Sëmundjet Infektive, orari i tyre i punës do të jetë deri në orën 21.00 në vend të orës 17.00. Bytyqi shtoi se ai do të diskutonte me furnizuesit e ushqimit kërkesat e tyre të reja për ndihmë, pasi ata u ankuan se nuk morën aq sa disa sektorë të shtetit, edhe pse biznesi i tyre u prek më shumë nga kriza e kojotave. Sidoqoftë, Zëvendës Kryeministri nuk mendon se ato ishin lënë pas dore. – Së pari, mendoj se nuk jemi mjaft të sinqertë me njëri-tjetrin. Ai sektor dhe si u ndihmua. Kishte masa të veçanta për ta në paketën e parë dhe të dytë, linjat e kreditit pa interes dhe pagimin e pagave siç marrin të gjithë. Një segment i veçantë është sistemi i kuponëve dhe ekzistonte një skemë e granteve. Ndërsa flasim me të gjithë palët e interesuara, kështu do të flasim me ta. “Nuk e di pse do të ishte e nevojshme një mënyrë e tillë komunikimi,” tha ai transmeton faktor.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Javën e ardhshme do te vendoset nëse lokalet do të punojnë deri ora 23:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *