Juventusi dhe Napoli sonte ballafaqohen për Superkupën e Italisë

Ky trofe I cili diskutohet ndërmjet fituesit të titullit në Serie-A si dhe fituesit të Kupës së Italisë, do të vendoset pas 90 minutash, kohës shtesë ose edhe penalltive.

Juve ka shumë pak opsione në dispozicion të tyre në mbrojtje, pasi Merih Demiral është i lënduar, pastaj duke shtuar këtu edhe rastet me Covid-19 Matthijs de Ligt, Juan Cuadrado dhe Alex Sandro.

Këto janë formacionet e mundshme:

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini, Bernardeschi; Chiesa, Bentancur, Arthur, McKennie; Kulusevski, Ronaldo

Napoli: Ospina; Di Lorenzo; Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Bakayoko, Demme; Lozano, Zielinski, Insigne; Petagna

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

91 thoughts on “Juventusi dhe Napoli sonte ballafaqohen për Superkupën e Italisë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *