Nga nesër, e enjte, 21 janar, restorantet dhe restorantet do të jenë të hapura deri në orën 21:00

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e saj të 40-të, me rekomandim të Komisionit për Sëmundjet Infektive, miratoi ndryshime në vendimin për orët e punës së restoranteve dhe objekteve të tjera hotelierike, sipas të cilave vendimi për kufizimin e orëve të punës së restoranteve anulohet më 21 janar dhe ambiente të tjera hotelierike për të punuar deri në orën 18:00. Sipas këtyre ndryshimeve, restorantet dhe objektet hotelierike do të jenë të hapura nga ora 21:00 deri më 21 janar, pas së cilës të gjitha objektet hotelierike dhe restorantet do të jenë të mbyllura për vizitorët, si dhe objektet hotelierike ose njësitë hotelierike në objektet e hotelierisë për akomodimin në hotele. motele, bujtina, shtëpi konviktesh dhe ambiente të tjera akomodimi, si dhe ambiente me aktivitet hotelierik në stacionet e karburantit. Përjashtim nga ky vendim janë objektet hotelierike të Aeroportit Ndërkombëtar të Shkupit dhe Aeroportit “St. Apostull Paul ”në Ohër, si dhe restorante ose seksione ushqimore në objektet hotelierike për akomodim në hotele, motele, hostele, shtëpi konviktesh dhe ambiente të tjera akomodimi për personat e akomoduar në këto ambiente. Institucionet e hotelierisë që përgatisin dhe shesin ushqime mund të shesin në një mënyrë alternative me porosi online ose telefonike dhe të bëjnë dorëzimin ose të mundësojnë vetë-mbledhjen e porosisë jashtë objektit hotelierik përmes një stende ose banaku në lidhje me masat themelore për dezinfektimin, duke mbajtur maska dhe mbajtjen e distancës.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Nga nesër, e enjte, 21 janar, restorantet dhe restorantet do të jenë të hapura deri në orën 21:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *