Regjistrimi, Ademi: Nuk do të pranoj rezultatet nëse shqiptarët dalin nën 20%

Nëse regjistrimi tregon se shqiptarët janë më pak se 20 përqind, atëherë unë nuk i kam dhe i njoh rezultatet, tha deputeti i BDI-së Arbr Ademi, në paraqitjen e djeshme të ftuar në emisionin “Kliko Plus” në TV21. Ademi, si ish-Ministër i Arsimit dhe Shkencës, gjithashtu prezantoi të dhëna për numrin e studentëve të regjistruar nga viti akademik 2017/18. – A mundem unë, si Ministër i Arsimit, të ndaj një informatë me ju – numri i nxënësve për vitin shkollor 2017/18 është 121,272 maqedonas, dmth 64,22 për qind, dhe 60,709 shqiptarë, pra 32,15 për qind – tha Ademi. Sitel/ 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Regjistrimi, Ademi: Nuk do të pranoj rezultatet nëse shqiptarët dalin nën 20%

  • 11/05/2021 at 18:41
    Permalink

    180015 998388This is a fantastic site, will you be involved in doing an interview regarding just how you developed it? If so e-mail me! 666478

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *