Fetai kërkon dënim me burgim të përjetshëm për të pandehurit e rastit Monstra

Prokurorja Fatime Fetai u tha të pandehurve të rastit Monstra” Alil Demiri, Afrim dhe Agim Ismailovic se pas vrasjeve ata u larguan nga vendi i pesë vrasjeve në Liqenin e Smilkovo, duke përdorur “Opel Omega” dhe u drejtuan për në vendin e dakorduar ku po prisnin për HA transmeton sloboden pecat. Ai e dinte që tre të pandehurit kishin shkuar për të bërë disa punë për shkak të llogarive të pazgjidhura, dhe pastaj pasi mësoi se çfarë kishte ndodhur, ai nuk tha asgjë. Nga ana tjetër, Faizi Aziri ndihmoi në arratisjen. – Haki Azirit iu tha vetëm se ata kanë disa llogari të pazgjidhura dhe ai mori udhëzime se ku të presin që ata të përfundojnë punën e tyre, dhe ata i thanë atij se ndërsa i priste, telefoni i tij celular duhet të fiket. Rreth orës 18:30 ai e çoi Agim Ismailovin në stacionin për 9 të fundit në Topansko Pol, ku ishte parkuar “Opel Omega”, në të cilën hyri i pandehuri Agim Ismailovi, dhe Haki shkoi t’i priste në vendin e dakorduar dhe rreth orës 20 mbërriti omega e Opel, të pandehurit Ata hipën në makinën e Kakiut dhe kur Haki u pyet “çfarë ndodhi” Afrimi tha “ne bëmë një rrëmujë, ne vramë një burrë”. Edhe pse zbuloi se ata kishin kryer vrasje, ai i transportoi ata në shtëpinë ku ata dolën nga automjeti, dhe nga zbulimi deri në largim, ai i fshehu dhe i largoi nga vendi i ngjarjes. Në anën tjetër, Fejzi Aziri, megjithëse e dinte që ata kishin kryer vrasje të disa personave që krijonin një ndjenjë frike te popullata, organizoi arratisjen e Alil Demirit dhe Afrim Ismailoviç nga Republika e Maqedonisë në Kosovë, tha prokurori. Ndër të tjera, Fetai në fjalën e tij përmbyllëse tha: – Le ta kuptojmë, kjo vepër nuk meriton asgjë më pak se burgim të përjetshëm. Agim Ismailoviç, Fejzi Aziri, Afrim Ismailoviç, Alil Demiri, Haki Aziri dhe Sami Ljuta akuzohen për pesë vrasjet më 12 prill 2012. Afrim Ismailoviç dhe Alil Demiri janë në arrati në Kosovë dhe nuk janë ekstraduar deri më tani. slobodenpecat/
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Fetai kërkon dënim me burgim të përjetshëm për të pandehurit e rastit Monstra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *