Nga sot baret, hotelet do punojnë deri ora 21:00, javën e pritet të punojnë edhe pas orës 21:00

Restorantet dhe objektet hotelierike do të jenë të hapura deri në orën 21 nga sot, gjë që do të bëjë të pavlefshëm vendimin që ishte në fuqi muajin e kaluar për punë deri në orën 6 pasdite, pas rekomandimit të Komisionit për Sëmundjet Infektive për të parandaluar grupimin gjatë periudhës së pushimeve dhe përhapjen e virusit Covid19.

Javën e ardhshme do të merret në konsideratë mundësia e zgjatjes së orarit të punës në objektet hotelierike pas orës 21:00, por, siç tha dje Zëvendëskryeministri për Çështjet Ekonomike Fatmir Bitiqi, çdo masë e marrë duhet të shkojë paralelisht me qëllimin parësor, që është shëndeti i qytetarëve. .
Nga ana tjetër, Dhoma e Pavarur e Ushqimit po pret një ftesë për një takim me Qeverinë, e cila i jep asaj deri më 25 janar për të miratuar kërkesat e tyre për krijimin e masave të veçanta për ndihmë të drejtpërdrejtë dhe mbështetje të industrisë së hotelierisë. rel/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *