Nisma civile “Mjaft më” protestë para ndërtesës së EVN-së

Nisma civile “Mjaft më” ka reaguar me protestë të re kundër çmimit të energjisë elektrike. Këtë herë ata lanë arkivol përpara EVN-së kurse mesazhin që duan ta dërgojnë është se kompania lë viktima prapa vetes. Nga iniciativa thonë se EVN është mbi të gjitha, askush nuk e sanksionon dhe bën atë që dëshiron me jetën e qytetarëve. Përveç uljes së TVSH-së nga 18% në 5% të faturave të rrymës, ata kërkojnë organ të pavarur që do ta kontrollojë këtë institucion.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

19 thoughts on “Nisma civile “Mjaft më” protestë para ndërtesës së EVN-së

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *