Pas19 vitesh Maqedonia e V do të ketë regjistrim, parlamenti votoi me 62 vota pro

Regjistrim do të kryhet në vend pas 19 vjetësh, debati mbi ligjin përfundoi në 15 Janar. Përveç koalicionit qeverisës, mbështetja për ligjin u njoftua gjithashtu nga partitë shqiptare të opozitës – Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, dhe opozita VMRO-DPMNE ishte kundër ligjit, duke njoftuar se do të kërkonte anulimin e tij duke mbledhur nënshkrime civile. Ligji për regjistrimin është miratuar, Ligji për regjistrimin në vend u miratua me 62 vota pro. Kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Pas19 vitesh Maqedonia e V do të ketë regjistrim, parlamenti votoi me 62 vota pro

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *