Përkatësia etnike në letërnjoftime, ASh: Zaev mashtroi shqiptarët dhe Lëvizjen Besa

Aleanca për Shqiptarët e cilëson mashtrim ndaj shqiptarëve dhe Lëvizjes Besa deklarimin e kryeministrit Zoran Zaev se përkatësia etnike në letërnjoftime do të rregullohet me një ligj tjetër. Nga partia e Ziadin Selës pyesin Lëvizjen Besa cila është arsyeja e qëndrimit në Qeveri kur nuk respektohet marrëveshja për koalicion parazgjedhor dhe qeverisës. Partia opozitare shton se të drejtat e qytetarëve shqiptar nuk guxojnë të varen nga “tender” për operator i cili përpunon dokumentet biometrike.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *