Seancë e re për “Monstrën”, palët do të japin fjalën përfundimtare

Në Gjykatën Themelore Penale në Shkup duhet të vazhdojë sot gjyqin për pesë vrasjet në Liqenin e Smilkovës më 12 prill 2012, në të cilin palët janë planifikuar të fillojnë të japin argumentet e tyre përfundimtare.

Për pesë vrasjet në 12 Prill 2012, kur djemtë Kire Trichkovski, Filip Slavkovski, Cvetanco Ackovski, Aleksandar Naqevski dhe peshkatari Borce Stefanovski u vranë, Alil Demiri, Afrim dhe Agim Ismailovic u dënuan me burgim të përjetshëm në një procedurë të mëparshme për çështjen. Aziri dhe Sami Ljuta.

Në dhjetor 2017, Gjykata e Lartë rrëzoi vendimet, liroi nga paraburgimi të dënuarit Agim Ismailoviç, Haki Aziri, Sami Ljuta dhe Fejzi Aziri dhe vendosi masa paraprake ndaj tyre. Pas prishjes së vendimeve, çështja “Përbindësh” u mor nga SPO dhe çështja u kthye në rigjykim.

Çështja “Monstra” po trajtohet nga gjykatësi Ognen Stavrev, dhe prokuroria përfaqësohet nga Fatime Fetai dhe Gavril Bubevsk. als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *