Tragjedi në New York: Rrëzohet helikopteri i evakuimit mjekësor, tre pjesëtarë të Gardës Kombëtare të vrarë

“Helikopteri i evakuimit mjekësor UH-60 u rrëzua në qytetin e vogël afër Rochester,” tha Eric Darr, drejtori i Departamentit të Shtetit të Nju Jorkut për Luftën dhe Çështjet Detare. Sipas agjencisë së lajmeve AP, hetimi për rrethanat e aksidentit është duke vazhduar. Helikopteri u ngrit nga Aeroporti Ndërkombëtar i Rochester. Guvernatori i shtetit amerikan të New York-ut, Andrew Cuomo, njoftoi se flamujt e ndërtesave të shtetit do të ulen në gjysmë shtizë. tocka/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

569 thoughts on “Tragjedi në New York: Rrëzohet helikopteri i evakuimit mjekësor, tre pjesëtarë të Gardës Kombëtare të vrarë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *