1349 administratorët e MKO do të shpërndahen në 237 institucione të shtetit

1,349 punonjës me kohë të plotë do të shpërndahen në 237 institucione, informoi Zëvendës Kryeministri i Parë Artan Grubi në një konferencë shtypi. Ai tha se nëse administratorët refuzojnë punën, ata do të vendosen në listën e transferimit të Ministrisë së Shoqërisë së Informacionit dhe Administratës dhe se nëse ata refuzojnë të punojnë përsëri atje, kontrata e tyre e punës do të ndërpritet. Grubi informon se tashmë janë bë largime nga puna për punonjësit që janë jashtë vendit dhe se kjo është një listë e pastruar transmeton plusinfo. 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *