14 viktima dhe 307 raste të reja me Kovid-19

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1854 teste dhe 307 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në: -Shkup 137 -Kumanovo 17 -Tetovo 13 -Prilep 13 -Gostivar 10 -Stip 4 -Bitola 7 -Veles 15 -Oridi 10 -Strumica 9 -Kavadarci 10 -Struga 3 -Kërçovë 8 -Sveti Nikole 1 -Gevgelija 6 -Negotino 1 -Dear 11 -Rishërimi 5 -Kriva Palanka 1 -Radovish 4 -Berovo 1 -Delçevo 6 -Probishtip 3 -Vinica 2 – Anija Maqedonase 1 -Bogdanci 3 -Kratovo 3 -Krushevo 3 14 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi (70, 78, 65, 75 dhe 80), një nga Prilep (73), një nga Gostivar (71), nga Shtipi (66), dy pacientë nga Ohri ( 75 dhe 78), një nga Kavadarci (52), një nga Kërçova (63), një nga Sveti Nikole (57) dhe një pacient nga Gjevgjelia (80). Të gjithë pacientët vdiqën në spital. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 658 pacientë të kuruar nga: -Shkup 444 -Kumanovo 13 -Tetovo 9 -Prilep 22 -Gostivar 11 -Stip 7 -Veles 11 -Orid 46 -Strumica 7 -Kavadarci 19 -Struga 34 -Kochani 2 -Sveti Nikole 2 -Gevgelija 8 -Negotino 6 -Radovish 3 -Berovo 3 -Delçevo 1 -Probishtip 1 -Vinica 1 -Anija Maqedonase 3 -Krushevo 2 -Demir Kapija 1 -Pehçevë 2 Deri më tani, një total prej 439,121 teste të Covid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm me covid të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 90124, numri i pacientëve të kuruar është 76045, numri i të vdekurve është 2768 dhe numri i rasteve aktive është 11311.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “14 viktima dhe 307 raste të reja me Kovid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *