Kryetari Zaev: Zgjedhjet e dretpërdrejta për kryetar të partisë maja e demokracisë

Kryetari Zaev: Zgjedhjet e dretpërdrejta për kryetar të partisë maja e demokracisë ku anëtarët e LSDM-së do kenë mundësi të votojnë më 21 mars! “Kjo është hera e parë që ne do të drejtojmë zgjedhje në LSDM, është e paimagjinueshme për partitë e tjera. LSDM më 21 mars do të ketë një votë të drejtpërdrejtë brenda partisë dhe çdokush mund të jetë kandidat nëse i plotëson kushtet dhe një përqindje e madhe mund të jetë kandidat thekson Zaev. Anëtarët e LSDM-së do të votojnë në zgjedhjet brenda partisë. “Kjo është kulmi i demokracisë,” tha Presidenti i LSDM Zoran Zaev në një intervistë për emisionin Trilling në 24 televizion.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *