Ndjehem super! U vaksinua edhe pronari i Microsoft Gates

Pronari i Microsoft Bill Gates ka njoftuar se ka marrë dozën e tij të parë të vaksinës së koronavirusit. “Kam marrë dozën e parë këtë javë dhe ndihem mirë. “Falënderoj të gjithë shkencëtarët, pjesëmarrësit në studim, rregullatorët dhe profesionistët shëndetësorë që na kanë sjellë në këtë pikë,” shkroi Gates në Twitter. Si bashkëpronar i Microsoft dhe shënjestra e shumë teorive konspirative rreth pandemisë së koronavirusit, Gates njihet si një donator i madh që ka investuar qindra miliona dollarë në zhvillimin e vaksinave. Në dhjetor, Fondacioni Bill & Melinda Gates premtoi 250 milion dollarë për një vaksinë më të lirë dhe më të përballueshme Covid-19. Donacioni më i madh deri më tani vjen pasi Gates kishte dhënë 70 milion dollarë në nëntor. Me donacionin e fundit, Fondacioni Pandemic ka dhuruar gjithsej 1.75 miliardë dollarë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *