Zaev: Vaksinat e para nga “Pfizer” priten së shpejti, ne jemi gati

Vaksinat e para nga “Pfizer” priten së shpejti, ne jemi gati, kemi kushte dhe një sistem të integruar të imunizimit, theksoi Kryeministri Zaev për “Trilling”. Ne presim që 2,000-3,000 vaksinat e para, nga 8,000 doza të pajtuara nga pala serbe, të arrijnë sa më shpejt të jetë e mundur, pasi të kenë marrë miratimet e nevojshme nga kompania. Maqedonia Veriore është plotësisht e përgatitur me frigoriferë të siguruar për vaksinat dhe sistemi i vaksinimit tashmë është ndërtuar dhe do të jenë së pari punëtorët mjekësorë nga spitalet KOVID, personeli tjetër i personelit mjekësor, të sëmurët kronikë dhe të moshuarit. Https://vlada.mk/node/23967

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *