DHP zgjatë edhe 4 ditë afatin deri në të cilin mund të dorëzohen deklaratat e TVSH-së

Arsyeja për këtë, siç është njoftuar nga DHP, është futja e një forme të re TVSH 04 në përputhje me ndryshimet në Ligjin për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar. Tatimpaguesit dhe llogaritarët informohen se afati i fundit për dorëzimin e formularit TVSH-04 për periudhën tatimore nga 01.10.2020-31.12.2020 dhe 01.12.2020 -31.12.2020 zgjatet për 4 ditë, dmth afati i fundit për dorëzim do të konsiderohet 29 Janar 2021. – informon DHP

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “DHP zgjatë edhe 4 ditë afatin deri në të cilin mund të dorëzohen deklaratat e TVSH-së

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *