Shilegov edhe për një mandat të dytë, si kryetar i Komunës së Shkupit

Shilegov ka ambicie për një mandat të dytë, si kryetar i Komunës së Shkupit  Puna e bërë në tre vitet e kaluara janë arsyeja e mjaftueshme për të kërkuar mbështetje për kandidaturën e tij nga partia.

Të gjitha angazhimet që kam pasur në tre vitet e kaluara më japin të drejtën të kërkoj mbështetje nga LSDM-ja, për të mbështetur kandidaturën time. Unë, si legalist, do ti qëndroj asaj procedure. Do të jetë nominalisht një kërkesë për mbështetje brenda organeve të LSDM-së,” tha Shilegov, duke shtuar se marrëdhëniet e tij me njeriun e parë të partisë dhe kryeministrin, Zoran Zaev, janë “të mrekullueshme”. Als/ 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *