VMRO-DPMNE plan për shumicë të re parlamentare, 3 deputet e ndajnë nga shumica

Ne jemi duke punuar intensivisht me deputetë nga qeveria për të përmbysur këtë Qeveri, thotë opozitari Aleksandar Nikolloski Deputeti dhe nënkryetari i VMRO-DPMNE Aleksandar Nikolloski transmeton 360 shkallë. Ai pretendon se partia e tij po negocion me deputetë nga partitë në pushtet për të “rimodeluar” shumicën parlamentare, dmth për të “rrëzuar” qeverinë e LSDM dhe BDI. “Tre deputetë nuk ndajnë shumicën për të përmbysur qeverinë. “Unë nuk mendoj se është e pamundur që të ndodhë kjo. Le të presim.” tha Nikolloski.
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

15 thoughts on “VMRO-DPMNE plan për shumicë të re parlamentare, 3 deputet e ndajnë nga shumica

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *