Haga: Kërkesa e Veselit për lirim të përkohshëm u refuzua

Gjykatësi i Hagës, Nicolas Guiju ka hedhur poshtë një kërkesë nga mbrojtja e ish-udhëheqësit të UÇK-së Kadri Veseli për lirimin e tij të përkohshëm, raportuan mediat e Kosovës. Gjykatësi beson se nëse Veseli lirohet, ai mund të përpiqet të pengojë drejtësinë dhe të frikësojë dëshmitarët. Prokurori i Përgjithshëm Jack Smith ka deklaruar më parë pse kërkesa e avokatit të Veseli, Ben Emerson, duhet të refuzohet, duke thënë se ai përballet me burgim të përjetshëm për veprimet e tij. Prokuroria, sipas Smith, beson se Veseli duhet të mbetet në paraburgim. rel/
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *