Janë gjetur armë në Bllacë

Më 24.01.2021, pasi kishin marrë më parë informata se në zonën e fshatit Bllacë, afër kufirit me Kosovën, ishin varrosur armë dhe municione të ndryshme me origjinë nga viti 2001, oficerët e policisë nga Departamenti i Policisë Kriminale, Departamenti për Shtypjen e Krimit të Organizuar dhe të Rëndë dhe SIA Shkup gjetën dy plumba, një RPG7, tre granata për RPG7, një pajisje të synuar, dy ngarkesa baruti për RPG7, nëntë copë municione 7.62×54 R dhe dy fishekë që ishin varrosur në tokë. Po merren masa për zbardhjen e çështjes. Https://youtu.be/KrU7a-0I0us

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

79 thoughts on “Janë gjetur armë në Bllacë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *