Mbretëria e Bashkuar: 6.3 milion njerëz morën dozën e parë për kovid-19

Në Mbretërinë e Bashkuar, 6.35 milion njerëz u vaksinuan me dozën e parë dhe 469,660 morën dozën e dytë. Qeveria Britanike ka në plan të sigurojë vaksinimin për të gjithë ata që janë përfshirë në katër kategoritë më të ndjeshme ndaj shëndetit të qytetarëve deri më 15 shkurt, raporton BBC.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *