Me pasoja pas covid/ Virusi prek sistemin nervor! Të shëruarit po shfaqin problem

Pacientet tek të cilët tanimë e kanë kaluar covid 19 po manifestojnë efekte anësore post covid.

Efektet anësore më të shpeshta që referojnë tek mjeket janë çrregulime të sitemit nervor .

“Ata që kanë pasur prekje të pulmoneve nuk është furnizuar truri mirë me oksigjen”,Entela Basha.

Mosha të reja dhe ato të mesme që kanë kaluara covid 19 kanë referuar probleme  me harresën gjë të cilën nuk e kanë ndeshur më parë ,ndonëse ende nuk ka studime shkencore qe kjo mund të jetë shkaktuar nga virusi i covid

Shumë persona të prekur nga covid e  kanë kaluar atë me humbje të nuhatjes .

Nuk mbeten më pas edhe efekte të tjera anësore që u ka shkaktuar virusi i covid pacinetëve të prekur duke nisur që mga presioni arterial e të tjera tek të cilat ka ndikuar shumë frika ,stresi dhe ankthi  që përjeton pacienti kur mëson se është prekur nga koronavirusi .

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

133 thoughts on “Me pasoja pas covid/ Virusi prek sistemin nervor! Të shëruarit po shfaqin problem

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *