“Shtetësia”, ASH-AAA i kundërpërgjigjet Zaevit

Skender Rexhepi nga ASH-AAA sot ka kritikuar deklarata e kryeministri Zaev në lidhje me propozimin e opozitës shqiptare për procedurë të shpejtë për marrjen e shtetësisë. Rexhepi tha se deklarata e kryeministrit se shtetësia me tre dëshmitarë është e pamundur dhe se lehtë mund të gjenden tre dëshmitarë të rrejshëm, vijnë nga përvoja e kryeministrit dhe partisë së tij me sigurimin e dëshmitarëve të koduar në procese gjyqësore.

Të deklarosh se është shumë lehtë të gjenden tre dëshmitarë të rrejshëm, gjë që e bëri kryeministri dje …unë do iu propozoja që t`i besoni kryeministrit, nga se ai me siguri flet nga përvoja e vetë ose nga përvoja e subjekti të vet politik. Nëse ata mund t`i gjejnë tre dëshmitarë të rrejshëm të cilët do të japin deklarata publike me përgjegjësi morale, materiale dhe penale për nënshtetësinë e ndonjë aplikuesei tjetër, atëherë imagjinoni se sa lehtë ato kanë mundur ta gjejnë një dëshmitarë të fshehur, i koduar, i cili i ka shkatërruar jetë sa e sa njerëzve nëpër gjykata. Ishte rasti i fundit gjykatës Monstrës, ku me dëshmitar të koduar të fshehur që askush se njeh plot 8 vjet deri sot, munden, arritën të shkatërrojnë jetën jo vetëm të atyre personave por edhe familjarëve të tyre”, tha mes tjerash Rexhepi. AlsatM/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

44 thoughts on ““Shtetësia”, ASH-AAA i kundërpërgjigjet Zaevit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *