21 viktima dhe 444 të infektuar me koronavirus në Maqedoni

Në 24 orët e fundit, u kryen 2518 teste dhe 444 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në: -Shkup 209 -Kumanovo 26 -Tetovo 13 -Prilep 5 -Gostivar 12 -Stip 8 -Bitola 8 -Veles 26 -Orid 26 -Strumica 8 -Kavadarci 32 -Struga 11 -Kërçovë 10 -Sveti Nikole 1 -Gevgelija 3 -Rishërim 1 -Kriva Palanka 3 -Radovish 5 -Delçevo 16 -Probishtip 3 -Vinica 3 -Demir Hisar 1 -Anija Maqedonase 2 -Bogdanci 2 -Kratovo 3 -Demir Kapija 6 -Pehçevë 1 21 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (87 dhe 65), një nga Kumanova (75), njëmbëdhjetë pacientë nga Tetova (72, 68, 57, 58, 66, 73, 77, 65, 74, 56 dhe 73), një nga Prilep (84), një pacient nga Shtipi (78), një nga Ohri (69), dy pacientë nga Kavadarci (64 dhe 59), një pacient nga Kocani (71) dhe një nga Kërçova (63). Pacientët vdiqën në spital. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 894 pacientë të rikuperuar nga: -Shkup 497 -Kumanovo 21 -Tetovo 49 -Prilep 30 -Gostivar 14 -Stip 8 -Bitola 6 -Veles 10 -Orid 18 -Strumica 7 -Kavadarci 47 -Struga 5 -Kochani 4 -Kërçovë 11 -Sveti Nikole 6 -Gevgelija 3 -Negotino 21 -Dear 20 -Rishirimi 4 -Kriva Palanka 15 -Radovish 2 -Berovo 12 -Delçevo 39 -Probishtip 4 -Vinica 4 – Anija Maqedonase 1 -Bogdanci 3 -Kratovo 2 -Krushevo 3 -Makedonska Kamenica 16 -Demir Kapija 8 -Pehçevë 3 -Dojran 1 Deri më tani, një total prej 445,795 teste të Covid-19 janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i kovid tê diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 91161, numri i pacientëve të rikuperuar është 79621, numri i vdekjeve është 2812, dhe numri i rasteve aktive është 8728.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “21 viktima dhe 444 të infektuar me koronavirus në Maqedoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *