Bora zbardhi gjithë Kosovën, vazhdojnë reshjet

Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzoj mot kryesisht të vranët.

Të hënën për shkak të prezencës së vlerave pozitive në fushat termike, parashihet të bie shi në viset e ulëta dhe mesatare, ndërsa në viset e larta parashihet të bie borë.

Nga dita e martë reshjet parashihen të jenë në formë dëbore edhe në viset e ulëta. Këto reshje do të ndikojnë në uljen e temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s në rrafshin e Kosovës, ndërsa në veriperëndim të Dukagjinit shpejtësia maksimale e erës mund të arrijë deri 18m/s.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Bora zbardhi gjithë Kosovën, vazhdojnë reshjet

  • 10/04/2021 at 04:07
    Permalink

    492317 845029I just could not go away your web site before suggesting that I very enjoyed the usual information a person supply to your guests? Is going to be back ceaselessly in order to inspect new posts. 117719

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *