Gjykata Speciale ia vazhdon masën e paraburgimit Salih Mustafës

Gjykata Speciala me seli në Hagë ia ka vazhduar masën e paraburgimit Salih Mustafës, ish-pjesëtarin e UÇK-së në Zonën e Llapit. Si arsyetime për vazhdimin e kësaj mase përmenden  “mundësia e kryerjes së krimeve të tjera”,  “rreziku i ikjes” dhe ai i “ndërhyrja në proceset gjyqësore”.
Salih Mustafa ishte arrestuar nga kjo gjykatë më 24 shtator të vitit 2020, kështu duke u bërë personi i parë që ishte arrestuar nga kjo gjykatë.
Më 23 nëntor 2020, gjyqtari i procedurës paraprake, pasi mori parashtresat nga palët kishte marrë vendimin e parë për rishikimin e paraburgimit të Mustafës,  me çrrastë kishte vendosur për masën e ndalimit të tij.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Gjykata Speciale ia vazhdon masën e paraburgimit Salih Mustafës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *