Marshet drejtësi për shqiptarët nuk kanë të ndalur. Të premten protestë për rastin Monstra

Familjarët e të akuzuarve në rastin “Monstra”, për të premten në ora 13:00 kanë paralajmëruar një marsh protestues në Shkup. Marshi protestues do të fillojë nga parku i Çairit dhe do të mbarojë para Prokurorisë së Përgjithshme Shkup.

“Të nderuar vëllezër e motra, para disa ditëve prokurorja e rastit “Monstra”, Fatime Fetai, e përmbylli fjalën e saj përfundimtare me akuzën se, të akuzuarit janë fajtorë për vrasjen e pesëfishtë te Liqeni i Smilkovës, madje duke i akuzuar për vepër terroriste duke i qëndruar besnike shefes së saj Gordana Jankulloska dhe prokurores së parë Gordana Geshkoska.

“Amaneti në vend!”, shkruan Bedri Ajdari, në rrjetin social Facebook.

Bedri-Ajdari_Marshi.jpg

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *