Erdhën për ti fikur rrymën, hedh bombë mbi ta

Rreth orës 9:20 të mëngjesit të sotëm, një burrë në Pakrac, Kroaci, hodhi një pajisje shpërthyese, duke plagosur tre punëtorë të plagosur dhe duke marrë trajtim mjekësor në një spital lokal. Punëtorët e HEP (Kompania Kroate Elektrike) erdhën për të ndërprerë energjinë elektrike dhe ai hodhi një bombë mbi ta. Një punëtor po lufton për jetën e tij. Siç ka mësuar “Indeksi”, punëtorët e HEP, 52 vjeç dhe 52 vjeç, u plagosën. Përveç kësaj, punëtori i tretë, 53 vjeç, erdhi në spital për ndihmë mjekësore. Të tre punëtorët erdhën për t’i ndërprerë energjinë elektrike 71-vjeçarit nga Pakrac, por ai hodhi një bombë mbi ta. Shpërthimi dëmtoi gjithashtu shtëpitë fqinje. 71-vjeçari më pas u mbyll në shtëpi. Policia arriti ta arrestojë atë pas disa kohësh. Nuk dihet se sa rëndë u plagosën punëtorët. Portali lokal “mojportal.hr” raporton se një nga punëtorët e HEP të dëmtuar është në gjendje kritike. Ata shkruajnë se në sulmin e kryer nga M.A. koka dhe stomaku i tij ishin dëmtuar rëndë. Siç është raportuar, punëtori i dytë doli më mirë. Megjithëse trupi i tij është plot me copëza nga pajisja shpërthyese, ai nuk është në rrezik për vdekje. kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *