Për shtatë ditë, 96,000 pacientë me kovid kanë vdekur

Gati 100,000 njerëz në mbarë botën me koronavirus kanë humbur jetën brenda një jave njofton OBSH. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, rreth 96 mijë njerëz vdiqën në shtatë ditë në të gjithë botën dhe ky është një rekord i zi që nga fillimi i pandemisë. Vdekjet nga koronavirusët midis 18 dhe 24 janarit janë një për qind më e lartë se javën e kaluar. Nga ana tjetër, numri i personave të regjistruar rishtas të infektuar në një periudhë prej shtatë ditësh është më i ulët për 15 përqind. Nga 18 deri më 24 janar, janë konfirmuar rreth 4,105,000 raste të reja të koronavirusit. Sipas OBSH, më shumë se 98 milion njerëz në të gjithë botën janë infektuar që nga fillimi i pandemisë dhe më shumë se 2.11 milion prej tyre kanë vdekur.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

52 thoughts on “Për shtatë ditë, 96,000 pacientë me kovid kanë vdekur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *