Mutacioni i koronavirusit nga Afrika e Jugut ka arritur edhe në SHBA dhe Spanjë

Shtetet e Bashkuara dhe Spanja janë 30 vendet e fundit që regjistrojnë një mutacion të koronavirusit që është shfaqur në Afrikën e Jugut. Tipi i Afrikës së Jugut në Shtetet e Bashkuara është zbuluar nga autoritetet shëndetësore në Karolinën e Jugut. Detectedshtë zbuluar në dy persona pa lidhje. Askush prej tyre nuk tha se kishin udhëtuar së fundmi. Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) thonë se shfaqja e një lloji të ri infektiv të koronavirusit nënvizon nevojën për vaksinim të shpejtë për të zvogëluar mundësinë e vazhdimit të mutacionit të virusit. Në Spanjë, nga ana tjetër, çështja e parë u shfaq në Galicia. Ai është një burrë që u kthye së fundmi nga një udhëtim në Afrikën e Jugut. 360 stepeni/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *